Günübirlik Turlar

Özel Gulet Tekne

Size özel Gulet teknenizde Akdeniz’in mavi sularının tadını çıkarın. Birbirinden güzel koylar ve plajlarda yüzme molaları ve teknede öğle yemeği ile keyifli ve dinlendirici bir gün geçirin. İster keyifli bir tembellik, ister maske&snorkel ile su altını keşfetmek, Gulet Tekne turu Kalkan’da bir tatilin olmazsa olmazlarından!

Bezirgan Köyü ve İslamlar

Bu turumuz öğleden sonra saat 5:00 civarı başlamaktadır. Önce Bezirgan Köyü’ne gidilir ve köy içindeki gezi sırasında köylülerin tahıl ambarları ile cami ziyaret edilir. Sonrasında köy meydanındaki çay bahçesinde bir çay molası verilir. Buradan alabalığıyla ve muhteşem ormanlarla kaplı doğasıyla ünlü İslamlar Köyü’ne geçilip bir alabalık çiftliğinde akşam yemeği yenir. Günbatımında İslamlar’dan Kalkan manzarası görülmeye değerdir. Ücrete akşam yemeği dahildir. (içecekler müşterilerimize aittir)

Fethiye Pazarı – Kayaköy (Hayalet Köy) – Ölüdeniz Plajı

Bu turumuz özellikle alışverişi seven ve yerel ürünlere meraklı müşterilerimiz için özel olarak düzenlenir. Sabah Kalkan’dan ayrılarak önce Fethiye Altın Merkezi ziyaret edilir. Burada birçok çeşidi uygun fiyatlara bulabileceğiniz gibi, takı tasarımı ve işlemeciliğine de bizzat şahit olabilirsiniz. Ardından bölgedeki en büyük semt pazarı olan Fethiye Pazarı’na gidilir. Yerel ürünleri keşfetmek için mükemmel bir yer! Bir sonraki durağımız eski bir Rum kasabası olan Kayaköy. Kiliseleri ve koruma altındaki eski evleri ile zamana kafa tutan, büyüleyici bir yer. Son dönemde adı Louis de Berniere’nin kitabı Kanatsız Kuşlar ile (Birds Without Wings) ile tekrar duyulmuş ve ziyaretçi sayısı artmıştır. Öğle yemeği eski köyün meydanı diyebileceğimiz bölgede yenir. Son olarak Ölüdeniz’e, Türkiye’nin en çok fotoğrafı çekilen plajına gidilir. Ölüdeniz’de muhteşem doğaya karşı uzanıp bir süre güneşlenebileceğiniz gibi, vaktinizi köydeki Hamam’a da ayırabilirsiniz (Hamam ücreti ekstradır). Kalkan’a dönüşte bir Lokum Fabrikası ziyareti edilir. (Öğle yemeği ücrete dahil, içecekler ve Ölüdeniz plaj giriş ücreti ekstradır.)

Tlos Antik Kenti – Yakapark – Saklıkent

45 dakikalık bir yolculukla Saklıkent Kanyonu’na varılır. Burada kanyonun derinliklerine kadar keşif yürüyüşü yapabilirsiniz. Ardından bölgenin Halı Dokuma Birliği’ne bir ziyaret yapılır. Burada ünlü Anadolu halıcılığının tarihine dair bilgi toplayabilir, halı dokuma tezgahlarındaki zanaatkarları izleyebilir ve zengin bir halı koleksiyonu bulabilirsiniz. Öğle yemeği Yakapark alabalık çiftliğinde yenir ve sonrasında Likya bölgesinin en eski ve en uzun süre hayatta kalmış kenti olan Tlos Antik Kenti ziyaret edilir. Amfitiyatro, Roma Hamam’ı ve kayaya oyulmuş mezarlar gezildikten sonra Kalkan’a geri dönülür. (Öğle yemeği ücrete dahil, içecekler ekstradır.)

Xanthos – Saklıkent

Likya medeniyetinin en önemli kenti ve başkenti Xanthos’a yapılan ziyaretle turumuz başlar. Yakapark’ta, muhteşem ormanlarla kaplı bir alabalık çiftliğinde yemek molası verilir. Ardindan Saklıkent Kanyonu’nda bir yürüyüş, günün sıcağından bir süre uzaklaşmak için bulunmaz bir fırsattır. Saklıkent Kanyonu Avrupa’daki en büyük kanyonlardan biridir. Anadolu Halı Dokuma Birliği ziyaret edilir ve turumuz sonlanır.

Yakamoz Gulet Tekne Turu

Yıldızların altında bir akşam yemeği, ay ışığında denizde güzel bir uyku, gündoğumunda uyanmak.. Günlük hayattan uzaklaşıp tamamen rahatlamak için eşsiz bir fırsat! (Akşam yemeği ücrete dahil, içecekler ekstradır.)

Anadolu Turu

Anadolu’nun yüksek dağları ve ovalarından geçerek Gömbe’ye varılır. 1820 metredeki Yeşil Göl’ü ziyaretimizin ardından Elmalı’dan geçilerek bir cami ve Türk Hamam’ı (opsiyonel, ekstra) ziyareti yapılır. Anadolu Turu genel turizm rotasının dışındaki, geleneksel Andaolu’yu tanımak için mükemmel bir turdur.

Dalyan Turu

Muhteşem bir nehir kenti olan Dalyan’ı günübirlik görmek için büyük bir fırsat! Turumuz boyunce Dalyan’ın sülfür içerikli çamur banyolarında dinlenebilir, nehirde tekne turu ile Caretta plajına ulaşabilir ve Caunos Antik Kenti’ni ziyaret edebilirsiniz. Barbekü öğle yemeği ücrete dahildir.

Arycanda ve Finike

Arycanda ve Finike Likya’nın en büyük bölgesidir ve Medusa’nın evi olduğuna inanılır. Geleneksel bir Türk evinde öğle yemeği sunulur.

Günlük Tekne Turu

Tur Kaputaş Plajı, Deve Taşı, Gerenlik Plajı, Fırnaz Koyu ve Kalamar Koyu’nu kapsar.

Meis Adası Turu (Yunan adası)

Pasaportunuzu yanınızda bulundurmanız gereken bu turumuzda sabah müşterilerimizi konakladıkları yerden alıp Kaş’a hareket eder ve 30 dakikalık bir tekne yolculuğu ile Meis limanına ulaşırız. (Ücrete sadece Kalkan-Kaş-Kalkan transferi ve vize vergileri dahildir.)