Macera Turları

Kano Turu

2 kişilik kanolarımızla Saklıkent Nehri boyunca süzüleceğiniz, eğlence, hafif spor dolu ve doğa ile iç içe bir gün geçirin. Çamur banyosunu kesinlikle atlamamalısınız! Önceden kano tecrübesi olması gerekmez.

Jip Safari

Bu turumuz kıyılardaki sıcaktan uzaklaşmak, Toros Dağları’nın eteklerinde kurulu turistik olmayan, geleneksel Anadolu hayatını gözlemlemek için biçilmiş kaftandır. Toros Dağları’nın sisli zirveleri, usulce akan ırmakları ve zengin yeşiliyle özellikle fotoğraf meraklıları için eşsiz bir turdur. Tur boyunca Toroslar’ın eteklerinde kısa yürüyüşlerle, yaz boyunca bölgeye hakim olan ‘yarı göçebe’ yaşam gözlenir.

At Biniciliği

Gün içinde iki kez düzenlenir. İlki sabah 7:30’da, diğeri 15:30 başlar. Patara plajı ve kum tepelerini kapsayan turumuz 2 saat 30 dakika sürer, ve sizi konakladığınız yere geri bırakmamızla son bulur.

Dalış

Bu sualtı macerasında yepyeni bir dünya keşfedeceksiniz. Yeni başlayanlara özel, eğitmenler ve Dive Master lar eşliğinde bu yeni dünyanın kapılarını aralayın. Heyecanlı, inanılmaz bir deneyim.

Kamyon Safari (Sdyma, Pınara, Patara Plajı)

Bu turumuza Sdyma’nın el değmemiş Likya kalıntılarına yapılan ziyaretle başlarız. Eski caminin bahçesinde bir çay molasının ardından, muhteşem kıyı manzarasında, ormanların içinden geçerek öğle yemeğimizi yiyeceğimiz Pınara’ya varırız. Yemekten sonra Pınara Antik Kenti gezilir, ve gün sonunda Patara Plajı’nda bir yüzme molası verilir.

Scuba Dalış

Türkiye’nin doğal akvaryumu kabul edilen bölgemizde bu sualtı macerasını kaçırmayın! Rengarenk balıklar, ahtapotlar ve niceleri. Bu tur lisanslı ve deneyimli rehberler eşliğinde gerçekleşmektedir.

Deniz Kanosu (Sea Kayaking)

Akdeniz’in kristal turkuvaz sularında geçen bu turumuz Kekova bölgesinde mavi sularda ve eski Likya yapılarında gerçekleşir. Kürek çekerek rehberimiz eşliğinde 2000 yıllık, bir deprem sonucu oluşmuş ‘Batık Şehir’i gezecek; su altında kalmış Likya kaya mezarlarını görecek; Simena Kalesi, Simena Köyü ve antik Üçağız limanını ziyaret edeceksiniz. (Öğle yemeği ücrete dahil, içecekler ve Simena Kalesi giriş ücreti ekstradır.)

Jip Safari (Xanthos, Saklıkent, Patara Plajı)

Bu turumuza Likya medeniyetine başkentlik yapmış, çok iyi korunmuş tarihi kalıntılar görebileceğiniz Xanthos’tan başlıyoruz. Ardından anayoldan ayrılıp nehir kenarından keyifli kısa bir yolculukla Saklıkent Kanyonu’na ulaşıp öğle yemeği molamızı veriyoruz. Dileyen müşterilerimiz yemekten sonra kanyonda yürüyüş yapabilirler. Günü Patara Plajı’nın batı ucunda bir yüzme molası ile tamamlayıp Kalkan’a döneriz.

Anadolu Turu (Gömbe ve Yeşil Göl’e Jip Safari)

Torosların eteklerinden Gömbe kasabasındaki Yeşil Göl’e yapılan bu keyifli turumuzda turistik rotadan çıkıp geleneksel Türkiye’yi keşfedeceksiniz. Yerel bir restoranda piknik öğle yemeği ücrete dahildir. (İçecekler ekstradır.)